İncelemeler

WhatsApp ile Toplu Mesaj Gönderme

WhatsApp muhtemelen en çok kullanılan uygulamalardan birisi konumuna gelmiş olabilir. Kime baksam telefonunda ya oyun oynuyor, ya Facebook-Instagram-Twitter yapıyor ya da WhatsApp üzerinden mesajlaşıyor. Hal böyleyken, uygulamanın gözümüzden kaçma ihtimali olan yan özellikleri de daha ilgi çekici bir duruma geliyor.

Toplu mesaj gönderme özelliği bana göre bunlardan biri. Belki aktif olarak kullananlar vardır ama benim daha yeni dikkatimi çekti. Toplu mesaj deyince de akla hemen bayram tebrikleri geliyor. Bayram vb. diğer toplu iletmek istediğiniz mesajlar için toplu SMS yerine bence bu yöntem daha kullanışlı gibi duruyor. Grup oluşturup mesajlaşmaktan farklı olarak toplu mesaj gönderiminde size gelen cevapları sadece siz görebiliyorsunuz.

Nasıl yapılır?

Android ve iPhone için toplu mesaj göndermeyi nasıl uygulayabileceğimize bakalım.

Android İçin

Menü > Yeni Toplu Mesaj menü adımlarını takip ettikten sonra toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri bir liste başlığı altında toplayabilirsiniz.

iPhone İçin

Sohbetler > Toplu Mesaj Listeleri menü adımlarını takip ettikten sonra toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri bir liste başlığı altında toplayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir